Přeskočit na hlavní obsah

Tatra kolem světa 2 právě startuje!

[aktualizováno 3.3. v 23:53] Již nějakou dobu se hovoří o expedici, která má navázat na tragicky přerušenou expedici svých předchůdců z konce 80. let. Nová verze má leccos jinak, snad jí tentokrát popřeje štěstí.

Dnes 3. března přijela Tatra kolem světa 2 ráno do Černé Hory, odpoledne do Albánie. Na cestě ještě navštíví Atény a Istanbul.

Jiří Brodský (velvyslanec České republiky v Mongolsku) potvrdil, že do Ulánbátáru přijede expedice 4. září.

NOVINKA (pondělí 24.2.): Na Facebookovém profilu projektu se před čtvrt hodinou objevila tato zpráva:
Ahoj, testujeme a k testu bychom potřebovali i tebe.
Chceš jet s TKS2 týden?
Máme DVĚ místa!

Jsme v Bratislavě a v 10:22 odjiždíme.
Stihneš dorazit?
Napiš SZ.

Dnes, tedy 22. 2. 2020 vyjíždí na cestu kolem světa v 8:02 ráno z Kokořína (mezi Mělníkem a Doksy) přes zastávku v Neratovicích do Prahy. Tam bude před budovou Rudolfina (tedy náměstí Jana Palacha 79 v centru Prahy) představení expedice a slavnostní start (bohužel odjezd ze Staroměstského náměstí nebyl povolen). Následná dálnice D1 zřejmě posádku vyčerpá natolik, že v Brně přespí a do Bratislavy vyrazí až v neděli ráno.


Itinerář na 22. únor:

  • 08:02 – odjezd z Kokořína
  • 09:22 – odjezd z Neratovic
  • 10:02 – příjezd Tatry a týmu TKS2 do Prahy před Rudolfinum
  • 11:02 až 12:02 – tisková konference
  • 14:02 – slavnostní odjezd od Rudolfina
  • 14:22 – Praha – čerpací stanice AS24, Průhonice 1 (příjezd)
  • 14:44 – Praha – čerpací stanice AS24, Průhonice 1 (odjezd)
  • 18:22 – příjezd na Náměstí Svobody v Brně
  • 20:22 – odjezd z Náměstí Svobody v Brně
Dnešní trasa tedy bude mít délku něco přes 260 kilometrů.


Po odjezdu v Bratislavy zamíří přes Maďarsko, Slovinsko, Chorvatsko, Bosnu a Hercegovinu, Černou Horu, Albánii, Severní Makedonii, Řecko, Bulharsko do Turecka.Co to má společného s Istanbulem?
Ten leží na trase.
Super! Takže můžu zamávat?
Nejen to. 12. 3. 2020 večer je v případě zájmu plánovaná debata s členy expedice na GK České republiky. Členové Facebookové skupiny 'Češi a Slováci v Istanbulu / Slováci a Česi v Istanbule' mají možnost hlasovat o své případné účasti.


Kudy pojede expedice přes Turecko?
Je známa jen hrubá mapa. Ta poměrně souhlasí s trasou, nalezenou na nejrychlejší cestě z bulharsko-tureckých hranic přes Istanbul do Tbilisi a Jerevanu.

Předpokládaná trasa Tureckem

Odhadnutý čas není sto dodržet už protože maximální rychlost vozu je 110 km/h. Pravděpodobnější bude styl jízdy typu 'pane doktore, zase jste se kochal' (tedy rychlost, nikoli nehodovost).

ODKAZhttps://www.tatrakolemsveta2.cz/

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Dvě zemětřesení v Turecku o síle nad 5

[ AKTUALIZACE V 23:24 ] Dnes zažilo Turecko dvě nezávislá zemětřesení, která ovlivnila různá místa země. Vyděsily jak místní, tak turisty. Ministr zdravotnictví Fahrettin Koca při prvotní informaci neuvedl žádné případy zranění či úmrtí. Následně byla informace aktualizována. Zemětřesení v 16:16 tureckého času První zemětřesení se odehrálo sice mimo území Turecka, ale ovlivnilo široké území celého Antalyjského zálivu včetně turistických regionů Antalya, Side či Alanya, stejně tak jako Kypru. Toto zemětřesení mělo epicentrum mimo velké zlomy. Podle serveru EMSC zemětřesení mělo pocítit 34 milionu lidí. Později byla síla zemětřesení snížena na 4,7. Také vzdálenost asi 100 kilometrů od tureckých břehů snížila vliv na úroveň jen pocitovou, někdy ani to ne. 177 osob nahlásilo svůj pohled na zemětřesení Zemětřesení ve 20:48 tureckého času Druhé zemětřesení s magnitudem 5,2 se odehrálo na východě Turecka. Epicentrum se nacházelo 11 km od města Malatya (v okrese Yešilyurt), poblíž zlomu, na

Jak vidí USA bezpečnost v Evropě? Doporučují jezdit do Turecka?

[ AKTUALIZACE 4. 8. 2023 ] Snad každý stát na světě sleduje bezpečnostní situaci v ostatních zemích a doporučuje svým občanům kam jezdit, kde si dávat větší pozor a kam nejezdit vůbec. Spojené státy americké to samozřejmě dělají také. Jaký je jejich úhel pohledu na bezpečnost napříč Evropou a okolím? Ano, je to překvapení. Typicky od 4. či 5. října 2022 platí aktuální situace, zveřejněná na stránce https://travelmaps.state.gov/TSGMap/ . Písková barva (či chcete-li světle žlutá) znamená nejlepší hodnocení, tedy normální situaci. Je to překvapivě nejen Irsko, Portugalsko nebo Uzbekistán, ale celý pás podél bojujících stran, tedy od Skandinávie přes pobaltské státy, Polsko, Slovensko, Maďarsko, Rumunsko, Bulharsko a Řecko. Žlutá barva znamená zvýšenou opatrnost. Sem spadá celá západní Evropa včetně Česka, dále západní Balkán, Turecko, Kazachstán, Turkmenistán, dále Maroko, Tunisko a další. Co je na Česku špatně? To lze zjistit po rozkliknutí Česka na dané mapě. Ale překvapení poté trvá,

Jaká je aktuální kvalita vody na tureckých plážích?

Dovolenkáře bažící po čisté vodě i pláži nejvíc zajímají právě tyto informace. Ale jak se k nim dostat? Ptát se po různých skupinách na sociálních sítích je jedna možnost, ale ještě lepší je mít jeden zdroj pro všechny pláže v celém Turecku. Zde velmi pomáhá turecké Ministerstvo zdravotnictví. To nejenže nechává pravidelně na všech veřejných plážích testovat kvalitu, ale také informace shromažďuje a zveřejňuje ve veřejně dostupné mapě. zdroj:  https://yuzme.saglik.gov.tr/ Čísla na mapě značí počet pláží v daném místě, které jsou pod kontrolou ministerstva. Po přiblížení je možné pro přiblížení kliknout na modře orámovanou oblast daného regionu, případně rolovat kolečkem na myši do té míry, až nebude k dispozici žádné číslo ( tedy budou vidět všechny pláže jednotlivě ). Mapa má problém s vykreslováním ikon u konkrétních pláží ( testováno na Windows i Androidu, Google Chrome, Mozilla Firefox, MS Edge či Samsung Internet, všude stejný výsledek ), což kazí záměr rychle se zorientovat ve de